menu

CESTOVÁNÍ V JAPONSKÉM STYLU

od 148 990,- Kč
Tokio
Poznávací okruhy ~
Hotel
ObjednatPoptat zájezd na míru

1.DEN

Odlet z Prahy či jiného evropského města do Tokia.

2.DEN

2.-4.den TOKIO Od prvního dne Vaší cesty budete vrženi přímo do hektického života v Tokiu. Velikost města, počet obyvatel a budov, stejně jako obchodní život dělá Tokio, hlavní metropoli Asie, něčím zcela ojedinělým. Tři dny v Tokiu je naprosté minimum. Velmi Vám doporučujeme, abyste jeden z prvních dnů věnovali prohlídce města s průvodcem a získali tak co nejvíce povědomí o tomto městě.

4.DEN

4.-6.den HAKONE Po třech hektických dnech v Tokiu začínáte svou cestu tradičním Japonskem. První zastávkou na této cestě je Hakone. V horách jihozápadně od Tokia se rozkládá Hakonský národní park. Je to také nejstarší a nejznámější lázeňská oblast Japonska. Hakone má také zajímavou historii, nádherné okolí a příjemné klimatické podmínky po celý rok. V Hakone se nachází vulkán Owakudani, vroucí údolí bublajících pramenů vody a jezero Aši, ze kterého můžete spatřit horu Fudži. Pro Japonce je Hakonský národní park nejpopulárnějším místem, kde mohou relaxovat a doplňovat své síly a energii. Popularitu si získal především proto, že jezírka jsou zásobována vodou podzemními trasami přímo z vulkánu a obsahují tak množství minerálů dobrých nejenom pro tělesnou, ale i pro psychickou relaxaci. Když pojedete z tokijského Centrálního nádraží do Hakone, vystoupíte na stanici Odawara. Přímo na nádraží si můžete zakoupit Hakonský Free Pass, který Vám po dobu 2-3 dnů poskytne možnost používat místní prostředky hromadné dopravy – autobusy, lodě, vlaky a kabinovou lanovku do hakonského kráteru. Na tento průkaz také obdržíte slevu na vstupném ve vybraných památkách.

6.DEN

6.-8.den TAKAJAMA Po několika dnech relaxování v Hakone budete připraveni na cestu za kulturou, která povede do Takajamy, kde je zachována řada památek z japonské historie. Ze stanice Odawara budete pokračovat vlakem Šinkansen do Nagoje. Zde si přesednate na vlak do Takajamy. Cesta z Nagoji trvá dvě hodiny podél řeky a zelených údolí až k městu, které leží v horách. Už samotná cesta vlakem stojí za to! Před dávnými časy se toto malé městečko severozápadně od Kjóta rozvinulo v elegantní město, kterému se začalo říkat „malé Kjóto“. Naleznete zde řadu nádherných památek a starou čtvrť San-no-mači z období Edo. Dřevěné domy v této oblasti mají překrásné fasády vytvořené pověstnými Takajamskými řezbáři. V dubnu a říjnu se zde konají festivali Sanno a Hačiman. Festivaly jsou jedny z nejtradičnějších, které v Japonsku můžete vidět a do Takajamy se na ně sjíždějí lidé ze všech koutů země (chcete-li sem přijet v tuto dobu, musíte si zajistit ubytování dlouho dopředu). Nedaleko Takajamy se nachází vesnice Hida, která je skanzenem historických budov z různých období.

8.DEN

8.-9.den KANAZAWA Z Takajamy pojedete opět vlakem. Tentokrát do Kanazawy. Cesta trvá přibližně 3,5 hodiny. Kanazawa byla v období Edo jedním z nejbohatších japonských měst. Dnes je Kanazawa moderní velké město a je jedním z mála měst, které nebylo během druhé světové války zničeno. Kanazawa však nabízí mnohem více. Kenroku-en je jednou z nejobdivuhodnějších zahrad v Japonsku se všemi detaily, které jsou pro japonskou zahradu typické. Nedaleko ní leží Nagamači, elegantní samurajská čtvrť a dům Nomura s nádhernou zahradou na nádvoří a trochu více na sever oblast Higašijama, kde žily proslulé gejši. Večer často uslyšíte hudbu a zpěv, neboť se zde nachází mnoho různých zábavných podniků a divadel. V jižní části města můžete navštívit klášter nindžů. Přestože se do kláštera můžete dostat pouze ve skupině s japonsky mluvícím průvodcem, určitě se vyplatí si nenechat tuto fantastickou zkušenost ujít a vidět na vlastní oči fascinující kulturu nindžů. (Některé tištěné informace jsou k dispozici i v angličtině).

9.DEN

9.-11.den KJÓTO Z Kanazawy cesta pokračuje do kulturního centra Japonska – Kjóta. Kjóto je dnes sice moderní město, ale stále je v mnoha ohledech kontrastem k Tokiu. Během třech dnů v Kjótu byste měli určitě navštívit zlatý pavilón, klášter Kijomizu, Heian Džingu, pevnost Nidžo se skřivánčím patrem a Císařský palác. Velmi Vám doporučujeme objednat si prohlídku Císařského paláce ještě před Vaším odjezdem do Japonska. Vrcholem Vaší cesty do Japonska by se na její závěr měla stát účast na čajovém obřadu, který skvostným způsobem ilustruje harmonii a rovnováhu, které jsou po staletí součástí japonské kultury. Dalším kulturním zážitkem, který byste si na konec cesty neměli nechat ujít, je tradiční japonské divadlo kabuki.

Poloha

Individuální poznávací zájezd.

Cena zahrnuje:

Letenku Praha – Tokio, Ósaka – Praha v ekonomické třídě transfer z letiště v Tokiu do hotelu v Tokiu po příletu první den 1-denní Kansai Rail Pass na transfer poslední den na letiště Kansai 7-denní Japan Rail Pass – základní 2 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji ve 3* hotelu v Tokiu se snídaní 2 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji ve 3* rjókanu v Hakone se snídaní 2 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v 3* hotelu v Takajamě se snídaní 1 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v 3* hotelu v Kanazawě se snídaní 3 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v 3* hotelu v Kjótu se snídaní potřebné informace, mapy, jízdní řády * Pojištění CK proti úpadku dle zákona 159/99Sb

Cena nezahrnuje:

Stravování kromě uvedeného česky či anglicky mluvícího průvodce – lze zajistit za příplatek Vstupy do památek městskou dopravu (MHD, metro aj.) příplatek za jednolůžkový pokoj (na vyžádání) Pojištění léčebných výloh v zahraničí a storna zájezdu Fakultativní výlety


Vyhledat termín

Termín od Do Počet nocí Strava
Termín odTermín doPočet nocíStravaCena