menu

Nezáleží na tom, kolik velkých metropolí jste dosud na svých cestách navštívili. Tokio, hlavní město Japonska, Vám vezme dech jako dosud žádné město.Velikost tohoto města je neuvěřitelná a Váš první dojem bude, že se nikdy mezi tou záplavou mrakodrapů, neónů a miliónů lidí nebudete schopni orientovat. Brzy však naleznete klid a začnete se cítit bezpečně. Každý je zde laskavý, vynikající infrastruktura je pečlivě organizovaná až se Vám to bude zdát neuvěřitelné.

A o tom Japonsko je!

Pár hodin cesty vysokorychlostním vlakem Šinkanzen se z Tokia dostanete na venkov s nádhernou krajinou, rýžovými poli, čajovníky a čarokrásnými pohořími až dorazíte do Kjóta, mnohými považovaným za skutečné srdce Japonska. Zde stále ještě potkáte ženy v tradičních kimonech, procházející se úzkými uličkami města, uvidíte majestátní chrámy umístěné mezi nádhernými, proslulými japonskými zahradami a budete moci navštívit nepřeberné množství tradičních japonských restaurací.

Atmosféra města zjitří všechny Vaše smysly. Ve stejné vzdálenosti od hlavního města Tokia také naleznete horské vesničky, pouliční trhy, tradiční japonské penziony podávající tradiční japonskou kuchyni a nabízející koupel v proslulých Onsenech - přírodních horkých pramenech, které budou balzámem na Vaše tělo i duši. Japonsko se neustále mění, ale také zůstává zemí, která si velmi ráda ponechává své tradice. Je to země, která je na jedné straně jednou z nejdynamičtěji rozvíjejících se ekonomik a na druhé straně místem, kde na Vás na každém kroku dýchá tisíciletá kultura a hodnoty.