menu

HISTORICKÉ JAPONSKO

od 95 990,- Kč
Tokio
Poznávací okruhy ~
Hotel
ObjednatPoptat zájezd na míru

1.DEN

Odlet z Prahy či jiného evropského města do Tokia.

2.DEN

2-4.den - Tokio Cesta stejně tak jako u ostatních zájezdů začíná v japonském hlavním městě Tokiu. Na pobyt ve světovém finančním centru máte 3 dny a pokud jste nikdy předtím v Tokiu nebyli, můžeme Vám zaručit, že jeho velikost a množství lidí na Vás určitě zapůsobí. Pocity jsou to však inspirující a kombinace starodávné japonské kultury a jedné z nejmodernějších metropolí je fascinující. Tři dny v Tokiu je minimum. Doporučujeme Vám, abyste hned jeden z prvních dnů věnovali celodenní prohlídce Tokia.

4.DEN

4.-6.den - Nikkó Z Tokia budete pokračovat do Nikkó. Nikko leží severovýchodně od Tokia a cesta trvá 90 minut. Nikkó je považováno za nejpopulárnější turistickou atrakci kvůli Tóšógu, mausoleu šóguna Tokugawy, které je považováno za světové historické dědictví. Tokugawa Iejasu byl šógun, který sjednotil Japonsko a na 250 let jej uzavřel okolnímu světu. Proslulou svatyni vyřezávalo 15.000 japonských řezbářů po dva roky, dokončili ji v roce 1636 a je zcela odlišná od jakýchkoliv jiných klášterů z té doby. Klášter v Nikkó zdobí bohaté, barevné ornamenty a stručně může být charakterizována jako „japonské rokoko“, silně inspirované Čínou. I když neústupní šógunové Tokugawa již dávno Japonsku nevládnou, jejich odkaz můžete v zemi vystopovat dodnes. Nikkó je také obklopeno nádhernou přírodou, jako je jezero Čúzendži, cedrovým lesem, který v sobě ukrývá mnoho budhistických i šintoistických klášterů. Na podzim okolní hory explodují barvami, kdy se listy stromů zbarví ze zelených do žlutých a červených barev.

6.DEN

6.-8.den - Takajama Z Nikkó se vydáte jihovýchodně do historického města Takajama, ležícího v horách. Vlakem pojedete z Nikkó do Ucunomije a odtud šinkansenem do Nagoje. Zde přesednete na místní vlak směrem na Takajamu. Celá cesta vlakem trvá 5-6 hodin. Poslední 2 hodiny jede vlak podél řeky překrásnými zelenými údolími. Takajama je pokladnicí japonské historie. Starověké čtvrti s dřevěnými domy z období Edo jsou chloubou města a přenesou Vás v čase do období japonských šógunů.

8.DEN

8.-9.den - Kanazawa Z Takajamy cesta pokračuje do Kanazawy. Vlak do cílové stanice dorazí za cca 3,5 hodiny. Kanazawa byla nejbohatším městem v období Edo a dnes je to moderní metropole. Vzhledem k tomu, že město nebylo během druhé světové války téměř vůbec zničeno, můžete zde nalézt řadu čtvrtí s velmi udržovanými, starými domy.

9.DEN

9.-13.den - Kjóto Z Kanazawy vyrazíte na cestu do kulturního srdce Japonska – Kjóta. V Kjótu strávíte 4 noci a máte tak možnost postupně vstřebávat atmosféru tohoto města i dostatek času pro relaxaci. Kjóto je sice moderní město, ale stále je v mnoha směrech kontrastem k Tokiu. V Kjótu naleznete nejen více než 1600 budhistických klášterů a 270 šintoistických svatyň, ale také spoustu výrobků tradičních japonských uměleckých řemesel. K návštěvě jedné z největších atrakcí Kjóta – Císařského paláce potřebujete zvláštní povolení a doporučujeme Vám obstarat si je ještě před Vaším odjezdem do Japonska. Kjóto reprezentuje japonskou kulturu, a proto je skvělou příležitostí, jak se seznámit s tradiční japonskou zábavou, která je zde v nepřeberném množství. Můžete například navštívit představení kabuki (japonské divadlo), nebo některou ze show, která se konají ve čtvrti gejš.

Poznámka:

Individuální poznávací zájezd.

Poznámka:

Individuální poznávací zájezd.

Cena zahrnuje:

Letenka Praha – Tokio, Ósaka – Praha v ekonomické třídě Veškeré letištní taxy a poplatky 2 x ubytování v 5* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Tokiu se snídaní 2 x ubytování v 5* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Nikkó se snídaní 2 x ubytování v 5* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Takajamě se snídaní 1 x ubytování v 5* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Kanazawě se snídaní 4 x ubytování v 5* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Kjótu se snídaní 1 x ubytování v 5* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Hirošimě se snídaní 2 x ubytování v 5* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji v Ósace se snídaní 14-denní JAPAN RAIL PASS (zahrnuje i lodní lístek na ostrov Mijadžima) 1-denní Kansai Rail Pass na přepravu na letiště Kansai poslední den

Cena nezahrnuje:

Stravování kromě snídaní česky či anglicky mluvícího průvodce – lze zajistit za příplatek Vstupy do památek městskou dopravu (tramvaje, metro, autobus) Fakultativní výlety Pojištění léčebných výloh v zahraničí a storna zájezdu Případný příplatek za jednolůžkový pokoj (lze zajistit na vyžádání)


Vyhledat termín

Termín od Do Počet nocí Strava
Termín odTermín doPočet nocíStravaCena