menu

KRÁSY JAPONSKÝCH ZAHRAD

od 92 990,- Kč
Tokio
Poznávací okruhy ~
Hotel
ObjednatPoptat zájezd na míru

1.DEN

Odlet z Prahy či jiného evropského města do Tokia.

2.DEN

Tokio Přílet do Tokia. Transfer z letiště Narita do centrálního hotelu v Tokiu. Tokio, hlavní město Japonska, a pravděpodobně největší město světa má vskutku co nabídnout. Moderní architekturu, starobylé chrámy, světovou módu, michelinské restaurace – město je opravdu jedinečné. Překonejte únavu z cesty a prohlédněte si různé čtvrti, které vás nesmírně zaujmou.

3.DEN

Tokio Abyste získali větší přehled a lépe porozuměli městu, připravili jsme pro vás půldenní okružní prohlídku. Trasa vás zavede k nejdůležitějším tokijským chrámům, poznáte různé městské čtvrti, Tokyo Tower a Císařský palác. Prohlídka končí na slavné obchodní třídě Ginza, kde se můžete procházet, nebo se vrátit do jiných částí města, které vás zaujaly při prohlídce.

4.DEN

Tokio/Omija První zahradou, kterou navštívíte je Omija, je to skutečné centrum bonsají. „Bonsai-mura“ neboli vesnice bonsají je seskupení 10 domů a zahrad, kde najdete tisíce a tisíce bonsají. Vystavovat své výtvory zde mohou pouze opravdoví profesionální zahradníci, a tak jsou zde jedny z nejkrásnějších bonsají na svět

5.DEN

Mito Dnes opustíte hlučící davy a dopravní ruch velkoměsta a vydáte se do vaší první zastávky – Mita. Město se nachází asi 120 km od Tokia. Proslavilo se jednou ze zahrad „velké trojky“, Kairakuen, což v překladu znamená „park, který je dobré si užívat spolu“. V zahradě Kairakuen je více než 3000 švestkových stromů a každý rok se zde schází tisíce návštěvníků v době, kdy švestky kvetou a k návštěvě festivalu (20. února – 31. března), aby si užili jedinečné podívané. Kromě švestkové nádhery se v zahradě nachází také nádherný bambusový a cedrový háj. Mito je též známé svou kulinářskou specialitou – nudlemi ramen dle starobylého receptu, které můžete ochutnat v mnoha na ně specializovaných restauracích, takzvaných ramenja, po celém městě.

6.DEN

Kanazawa Budete pokračovat na jihovýchod známým vlakem šinkanzen. Po cestě projedete i takzvanými japonskými Alpami. Po příjezdu do Kanazawy využijte odpoledne k prohlídce obvodu Higaši Čaja, kde je možno spatřit zajímavé čajovny s gejšami.

7.DEN

Kanazawa Před návštěvou Kanazawy je dobré si přivstat. Dnes navštívíte další kultivovanou zahradu ze slavné trojky, zahradu Kenrokuen, která je podle mnohých tou nejkrásnější ze všech tří. Kenrokuen znamená „zahrada šesti dokonalostí“, což znamená prostornost, odloučenost, kultivovanost, starobylost, dostatek vody a krásné výhledy. Podle čínské filozofie tvoří právě těchto šest vlastností dokonalou zahradu. Odpoledne navštivte fascinující čtvrť Nagamači, jež je onou částí Kanazawy, kde žili samurajové.

8.DEN

Macue Dnes si musíte přivstat, abyste chytli vlak z Kanazawy do vaší příští zastávky Macue. Cesta vlakem trvá 6 a půl hodiny, což je nejdelší úsek v rámci vašeho zájezdu. Ale stojí za to: úchvatná trasa vás provede takzvanými velkými městy, horami, rýžovými poli a po pobřeží. Nezapomeňte si koupit jeden z chutných balených obědů „obendo“ ve stanici Šin-Ósaka. Když dorazíte pozdě odpoledne do Macue, budete mít čas užít si poklidnou a mírumilovnou atmosféru tohoto kouzelného města. Nocleh je zajištěn v tradičním japonském hostinci – rjókanu.

9.DEN

Macue Na okraji Macue se nachází Adachi museum of Art. otevřené muzeum nabízí brilantní kombinaci japonské zahrady a umění. Nosnou ideou tohoto projektu je možnost současně si prohlížet artefakty a zahradu, což ještě zvýší zážitek a ocenění japonského umění. Roku 2003 byla zahrada nominována jako nejlepší v Japonsku a od té doby je hrdým držitelem tohoto titulu. Pokud Vám to dovolí čas, prozkoumejte v Macue i samurajskou čtvrť nebo chrám Izumo Taiša, který je nejstarším a nejdůležitějším v Japonsku. Nocleh je zajištěn v rjókanu.

10.DEN

Okajama Další zastávkou je Okajama. Dnes budete přejíždět od pobřeží k pobřeží přes hory. Největší atrakcí Okajamy je poslední zahrada z „velké trojky“. Tato zahrada vznikla v 17. století a nachází se zde několik jezírek, kopců a malých svatyň, které se rozkládají okolo okajamského hradu. Odpoledne navštivte nedaleké město Kurašiki. Bývalo největším skladištěm rýže, neboť v okolí se nacházejí úrodná rýžová pole. Rýže se skladovala ve velkých budovách „Kura“, které byly přeměněny v obchody, muzea, kavárny a hospůdky.

Poznámka:

Individuální poznávací zájezd.

Cena zahrnuje:

Letenka Praha – Tokio, Ósaka – Praha v ekonomické třídě Veškeré letištní taxy a poplatky transfer z letiště do hotelu v centrálním Tokiu příletový den 7-denní Japan Rail Pass na přepravu 5. až 11. den 1-denní Kansai Rail Pass na přepravu na letiště Kansai poslední den 3 x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní- Tokio 1 x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní – Mito 2 x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní – Kanazawa 2 x ubytování ve 3* rjókanu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní- Macue 1 x ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní – Okajama 4 x ubytování ve 3* rjókanu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní – Kjóto Pojištění CK proti úpadku dle zákona 159/99 Sb

Cena nezahrnuje:

Stravování kromě snídaní česky či anglicky hovořícího průvodce – lze za příplatek Vstupy do památek Městskou dopravu (tramvaje,metro,autobus) Fakultativní výlety Informace, mapky, jízdní řády Pojištění léčebných výloh v zahraničí a storna zájezdu Případný příplatek za jednolůžkový pokoj (na vyžádání)


Vyhledat termín

Termín od Do Počet nocí Strava
Termín odTermín doPočet nocíStravaCena